Fotbollskanalen C More Plus
C More Plus: För närvarande finns det ingen TV-sänd match. Du kan kolla historiken för tidigare TV-sända matcher.
Söndag, 2023-08-20 | ||||
15:00 | | Trelleborgs FF | Östers IF |
|
15:00 | | Örgryte IS | Östersunds FK |
|
18:30 | | AS Roma | Salernitana |
|
18:30 | | Sassuolo | Atalanta |
|
19:00 | | Girona | Getafe |
|
19:30 | | FC Barcelona | Cádiz CF |
|
20:45 | | Udinese | Juventus |
|
20:45 | | US Lecce | Lazio |
|
21:30 | | Real Betis | At. Madrid | |
Lördag, 2023-08-19 | ||||
13:00 | | Landskrona BoIS | IK Brage |
|
13:00 | | Skövde AIK | GIF Sundsvall |
|
15:00 | | Jönköpings Södra | Helsingborgs IF |
|
17:00 | | Real Sociedad | Celta |
|
17:00 | | Gefle IF | Örebro SK |
|
18:30 | | Empoli | Hellas Verona |
|
18:30 | | Frosinone | Napoli |
|
19:30 | | UD Almería | Real Madrid |
|
20:45 | | Inter Milan | Monza |
|
20:45 | | Genoa | Fiorentina |
|
21:30 | | Osasuna | Athletic Club |
|
Fredag, 2023-08-18 | ||||
19:00 | | Utsiktens BK | Västerås SK |
|
19:00 | | GAIS | AFC Eskilstuna |
|
19:30 | | Mallorca | Villarreal |
|
21:30 | | Valencia CF | UD Las Palmas |
|
Onsdag, 2023-08-16 | ||||
18:30 | | Dalkurd FF | AIK Fotboll |
|
21:00 | | Manchester City | Sevilla FC |
|
Måndag, 2023-08-14 | ||||
19:00 | | Mjällby AIF | Malmö FF |
|
19:00 | | IFK Värnamo | Degerfors IF |
|
19:00 | | Örebro SK | Jönköpings Södra |
|
19:00 | | Örgryte IS | Skövde AIK |
|
19:30 | | Cádiz CF | Alavés |
|
21:30 | | At. Madrid | Granada CF |
|
Söndag, 2023-08-13 | ||||
15:00 | | IFK Göteborg | Djurgårdens IF |
|
15:00 | | IK Sirius FK | Kalmar FF |
|
15:00 | | GIF Sundsvall | Trelleborgs FF |
|
15:00 | | Västerås SK | Helsingborgs IF |
|
17:00 | | Celta | Osasuna |
|
17:30 | | Hammarby | Elfsborg |
|
17:30 | | BK Häcken | Varbergs BoIS FC |
|
17:30 | | Halmstads BK | IFK Norrköping |
|
19:30 | | Villarreal | Real Betis |
|
21:30 | | Getafe | FC Barcelona |
|
Lördag, 2023-08-12 | ||||
15:00 | | AIK Fotboll | Brommapojkarna |
|
15:00 | | Östersunds FK | AFC Eskilstuna |
|
15:00 | | Utsiktens BK | Landskrona BoIS |
|
15:00 | | Östers IF | Gefle IF |
|
16:00 | | Vasalunds IF | Dalkurd FF |
|
17:00 | | Real Sociedad | Girona |
|
19:30 | | UD Las Palmas | Mallorca |
|
21:30 | | Athletic Club | Real Madrid |
|